Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Téma: Sucasne nahravanie a pozeranie na DreamBOXe 500S

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Sucasne nahravanie a pozeranie na DreamBOXe 500S

    Vie mi niekto poradit, ako je to u tohoto modelu s nahravanim /napr. na video/ a sucasnym pozeranim ineho programu naraz? Dokaze to tento DreamBOX 500S? Rada 7xxx na to ma v menu nejaky prepinac. Ale 500S neviem. Pripadne ako to je, ked nahravam na zdielany disk v PC. Da sa pozerat popri tom nieco ine z toho isteho satelitu?
    Poradte prosim
    Dakujem

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal MaxMan
    Vie mi niekto poradit, ako je to u tohoto modelu s nahravanim /napr. na video/ a sucasnym pozeranim ineho programu naraz? Dokaze to tento DreamBOX 500S? Rada 7xxx na to ma v menu nejaky prepinac. Ale 500S neviem. Pripadne ako to je, ked nahravam na zdielany disk v PC. Da sa pozerat popri tom nieco ine z toho isteho satelitu?
    Poradte prosim
    Dakujem
    Ono je to trochu jinak.
    Oba kanály musí být ze stejného transpondéru = frekvence.
    Na DM500 jsem to ale nezkoušel. Když jej máš, zkus to...
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    No problem je ten, ze este len planujem kupit ten DreamBOX, takze nemam ako vyskusat. Vedel by mi niekto poradit kde najdem nejaky zoznam programov, ktory na akom transponderi vysiela? Pripadne ktory dream dokaze pozerat aj nahravat sucasne.

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.01.2006
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Dobra otazka

    Tiez uvazujem o kupe 500S a zaujima ma tento problem.
    Ked sa na to pozriem laicky, tak z jedneho transpondera by to mohol zvladat, ale ci to ide aj prakticky neviem.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal MaxMan
    No problem je ten, ze este len planujem kupit ten DreamBOX, takze nemam ako vyskusat. Vedel by mi niekto poradit kde najdem nejaky zoznam programov, ktory na akom transponderi vysiela? Pripadne ktory dream dokaze pozerat aj nahravat sucasne.
    Podívej se na http://www.lyngsat.com/

    sledovatelná orbita v naší zemské poloze je 72E až 45W
    na stránce si klikni na "Europe" a na "Atlantic"

    Pokud ale čekáš od DM500-S zázraky, nečekej je. Je to nejlevnější přijímač z řady Dreamboxů... To co jde v nahrávání na DM7000 nebo na DM7020 jde pomocí DM500 a PC s vynaložením vyššího úsilí a ještě musí být dobrý PC a také dobrá komunikace s ním. Když si ale pohraješ, jde to.

    Ostření při využití RGB výstupu je horší ve srovnání s typy 70xx - dá se říci že je to jen trochu lepší CVBS. U starých typů DM500 to bylo mnohem horší, nové, které jsou na trhu jsou na tom trochu lépe.
    Počítej s tím, že nastávají problémy při použití motoru DiseqC. Jsou ale řešitelné. Stojí to ale další úsilí = náklady navíc.

    Na sledování sat příjmu FTA = volných i kódovaných programů v prolomených systémech je ale za tu cenu velmi dobrý. Má i dobrou a dostupnou softwarovou podporu.
    Na sledování sat TV tě na začátku jistě uspokují.
    Nestojí zase tolik, abys časem nemohl modernizovat. Můžeš se na něm něco naučit a "vyučit".

    Nákup DM500-S Ti ale mohu jen doporučit.

    Posoudit pro a proti si musíš ale sám.
    bob

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bob dakujem za link. Inak od DM500S neocakavam zazraky. Jedine co od neho pozadujem je, ze ho spojim s PC a budem moct nahravat program na zdielany HDD, pripadne pripojim video a nahram nan. PC by mal postacovat ten co mam: Athlon XP 2800+, 1GB RAM. Dalej viem ze sa daju pozerat divx filmy, obrazky, mp3 z PC - cez pridavne softy. Jediny problem je v tom sucasnom nahravani a sledovani ineho programu, ale ked pises, ze by sa to malo dat z rovnakeho transponderu, tak to neni problem, kedze uvazujem zatial len o Slovaklink karte a nejake tie nekodovane stanice na inych satelitoch - casom aj kodovane
    Este sa ta spytam, ake problemy mozu byt pri pouzivani DiseqC motoru s dreamom? Aby som sa tomu vyvaroval, pripadne vedel ako na to.

    Za odpoved dakujem.

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal MaxMan
    Bob dakujem za link. Inak od DM500S neocakavam zazraky. Jedine co od neho pozadujem je, ze ho spojim s PC a budem moct nahravat program na zdielany HDD, pripadne pripojim video a nahram nan. PC by mal postacovat ten co mam: Athlon XP 2800+, 1GB RAM. Dalej viem ze sa daju pozerat divx filmy, obrazky, mp3 z PC - cez pridavne softy. Jediny problem je v tom sucasnom nahravani a sledovani ineho programu, ale ked pises, ze by sa to malo dat z rovnakeho transponderu, tak to neni problem, kedze uvazujem zatial len o Slovaklink karte a nejake tie nekodovane stanice na inych satelitoch - casom aj kodovane
    Este sa ta spytam, ake problemy mozu byt pri pouzivani DiseqC motoru s dreamom? Aby som sa tomu vyvaroval, pripadne vedel ako na to.

    Za odpoved dakujem.
    Motor?

    Při přepnutí na jiný satelit, kanál H polarizace motor jen cukne a netočí...
    Z V na V pol. točí.
    Problém se projevuje u nových images v kombinaci s různými druhy DM500...
    bob

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dokaze DM 500S posielat cely datovy stream z jednej frekvencie zo satelitu? Su kanaly iba datove baliky v ramci prudu dat?
    Ak ano, tak by nemal byt problem tieto data rozdelit softwarom a nasledne ich spracovat.
    Vie sa k tomu niekto znaly veci vyjadrit?

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    08.02.2005
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U modelu Dreambox 500S stačí použít kvalitnější externí zdroj než je dodáván. A je po problémech s natáčením.

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.06.2003
    Bydliště
    sk
    Příspěvky
    30
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Na otázku sučasné nahravanie a pozeranie.......... tu nevidím jednoznačnú odpoved.Podla mna to asi závisí od dannej img . Jediný img čo mi stým behalo bolo Gemini 1.03. /Samozreje stoho istého transporderu/

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal kanyec
    Na otázku sučasné nahravanie a pozeranie.......... tu nevidím jednoznačnú odpoved.Podla mna to asi závisí od dannej img . Jediný img čo mi stým behalo bolo Gemini 1.03. /Samozreje stoho istého transporderu/
    Dakujem za info. Staci mi z toho isteho transponderu.

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.05.2005
    Příspěvky
    7
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ahoj mam 500-s nekdy z dubna, a potvrzuji ze problem s motorem resi jiny zdroj (necha se objednat i primo se spravnou koncovkou), sledovani streamu po siti mi ale nefunguje.

    Po nekolika sekundach zacne obraz kostickovat, zvuk piskat a v logu dmesg se mi objevi
    dmxdev: buffer overflow
    pouzivam sf image nekdy z listopadu, zkousel jsme ruzne programy na prohlizeni i prime kros spojeni dream<->PC bez switche.

    treba mplayer -playlist http://dream/video.m3u

    datovy tok je kolem 4 Mb/s, coz sit musi zvladnout, problemy zavisi i na prijimanem kanalu, ale nakonec se objevi vzdy a po chvili je to uz nesledovatelne. Zatim nemam info ze by to nekomu opravdu s 500-s fungovalo, pokud mi to nekdo vyvrati, videl bych to na reklamaci... tak se nekdo ozvete at mam jistotu :-)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •